Menu

Video: Top 5 Odense Q-mål i 2018

image
01. januar 2019 kl. 15:35
Se årets 5 bedste Odense Q-mål kåret af klubbens spillere, trænere og ledere.

Mellem jul og nytår stemte spillere, trænere og ledere på årets bedste Odense Q-mål. Der var tæt konkurrence om topplaceringerne, hvor specielt Line Munk gjorde sig godt bemærket med hele 3 mål, som alle var med helt fremme undervejs.

Den endelige Top 5 blev som følger:

1. Malaika Din Hashmi (mod Farum BK/FCN)
2. Line Munk (mod Fortuna Hjørring)
3. Line Munk (mod BSF)
4. Line Munk (mod FC Thy-Thisted Q)
5. Kamilla Ø. Jensen (mod Farum BK/FCN)

Se målene her:


Opstart 2019

Der er træningsopstart for begge Odense Q-hold lørdag den 19. januar. Hvis du godt kunne tænke dig at prøve kræfter med et af klubbens to hold, så tag kontakt til trænerteamet på enten 3F Liga eller Kvindeserie Vest for mere info om opstarten i det nye år.